Oman z dala od utartych szlaków – luty 2018

A teraz wyobraźcie sobie mroźny lutowy poranek w Polsce: odśnieżacie samochód lub marzniecie na przystanku autobusowym. A dzień później w krótkich spodenkach spacerujecie po górach lub w stroju kąpielowym pływacie w wodzie o idealnej temperaturze! I jak tu odmówić sobie takiej przyjemności?

Oman to czwarty po względem bezpieczeństwa kraj na świecie. Jego położenie geograficzne sprawia, że można go odwiedzać przez większą część roku, ale najlepsza do zwiedzania pogoda jest od października do marca. Najgoręcej jest w maju.

Podczas wyprawy przemieszczać się będziemy samochodami z napędem na cztery koła – w ten sposób dotrzemy do najciekawszych zakątków Omanu. Naszym pierwszym celem będą góry – najwyższe na Półpwyspie Arabskim. Ze względu na wysokość powyżej 2000 m.n.p.m. jest tu nieco chłodniej, temperatura może wieczorem spaść nawet do 15 stopni. Na piesze wycieczki warto wziąć obuwie trekkingowe. Dużo czasu spędzimy w wodzie, bo nie sposób pominąć przepięknych wadi, z których Oman słynie. Jeśli nie czujecie się w wodzie pewnie, dobrym pomysłem jest zabranie kamizelki lub dmuchanego koła, które uniosą was na wodzie i pozwolą skorzystać z przyjemności poruszania się po wadi w wodzie. Oman to zresztą wspaniałe miejsce dla fanów sportów wodnych, a podczas wyprawy oprócz pływania i skoków do wody, spróbujemy zwoich sił w snorklingu.

Przez 10 dni zajrzymy nie tylko w góry i pod wodę, ale także na pustynię. W Omanie są dwie pustynie: Empty Quarter na granicy z Arabią Saudyjską oraz Wahiba Sands. Będziemy mieć okazję spędzić noc oraz jeździć samochodami po tej drugiej. Nocleg na pustyni to niesamowite przeżycie, właściwa dawka, spokoju, ciszy i piękna zrównoważona szaleńczą jazdą po wydmach.

Nocowanie w namiotach jest dozwolone praktycznie wszędzie, dlatego skorzystamy z możliwości spania na plażach, pustyni i w górach. Zwykle nie ma kłopotu ze znalezieniem niewielkich barów tzw. coffee shopów, w których tanio można kupić jedzenie.

Przyroda to nie wszystko, co oferuje nam Oman, będziemy także podziwiać relikty przeszłości oraz przyjrzymy się omańskiej tradycji.

Podczas wyprawy będziemy mieć okazję i trochę się zmęczyć podczas trekkingu, i odpocząć przy kawie, poopalać, popływać i pokupować pamiątki. Będzie i trochę luksusu w hotelu z basenem i spanie w dwuosobowych namiotach na pustyni lub plaży. Po prostu aktywny relaks.

Przez cały czas trwania wyprawy towarzyszyć Wam będzie polska przewodniczka Ania Polakowska – wielka miłośniczka Omanu, od trzech lat uparcie eksplorująca kolejne obszary Omanu, od niedawna intensywnie promująca ten kraj w Polsce.

dokładny program wyprawy znajdziesz tutaj: Oman z dala od utartych szlaków

a miejsce na wyprawie wstępnie zaklepiesz tutaj: zarezerwuj miejsce

zapraszam serdecznie

Anka Dzika Baba

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.