Wyprawa do MALI z Dominikiem Szmajdą – afrykańskie plemiona Bozo i Dogoni – listopad 2018

To, że Mali jest jednym z najciekawszych krajów w Afryce, nie jest żadnym odkryciem. Mistyczne miasto Djené z największą na świecie budowlą z błota, czy zdumiewający Kraj Dogonów, z wioskami zawieszonymi na skalnych urwiskach, to prawdziwe perełki dla rasowych podróżników. Te, a także inne atrakcje Mali znajdą się w naszym programie. Ale nie będziemy podróżować w tradycyjny sposób.
Zabiorę Cię w podróż, podczas której odwiedzimy największe skarby Mali, a czas spędzimy aktywnie: w kajaku i na wędrówce po tajemniczych górach.

Trekking po Kraju Dogonów to jedna z najciekawszych atrakcji w Mali i ważny punkt wypraw do tego kraju. Możemy tam podziwiać malownicze wioski ukryte na skalnych urwiskach, przepełnione tajemniczą kulturą tamtejszych mieszkańców. Lokalny anglojęzyczny przewodnik pozwoli nam odkryć wiele faktów o Dogonach i ich wielowiekowej tradycji, których nie odnajdziemy w encyklopedii.
Czy wiedziałeś, że Dogoni już kilka wieków przed wynalezieniem nowoczesnych teleskopów wiedzieli o systemie gwiazdy Syriusz?
Podglądanie jak w trudnych warunkach terenowych ludzie radzą sobie z uprawą zboża (proso) i warzyw, odkrycie ich rękodzieła, odwiedziny w miejscach kultu… To wszystko  czeka Cię na wyprawie do Mali.

Tu znajdziesz dokładny program wyprawy
Tu zapiszesz się na naszą wyprawę
Tu poczytasz o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach

Autorem programu i przewodnikiem wyprawy jest:

Dominik Szmajda

Dominik Szmajda

Dominik Szmajda – podróżnik specjalizujący się w organizowaniu wypraw do odległych i trudno dostępnych rejonów (głównie) Afryki. Samotnie, lub przewodząc grupie przemierzył na rowerze Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali, Czad, Libię oraz Ural Polarny.
W ostatnich latach zorganizował spływy i piesze wyprawy w rejonach lasów deszczowych Kamerunu, Konga Brazzaville i Demokratycznej Republiki Konga. W 2016 roku w ciągu 10 dni samotnie przeszedł 140 km odcinek dziewiczej dżungli w Parku Narodowym Odzala-Kokoua (Kongo Brazzaville).
Laureat nagród na najważniejszych imprezach podróżniczych, m.in. Kolosy (za rok 2009, 2012, 2013), autor książki „Rower góral i na Ural – dziennik z wyprawy”. Prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka oraz jeden z liderów głośnego projektu podróżniczego Afryka Nowaka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.