AFRYKAŃSKA AMAZONIA – wyprawa przez dżunglę w Gabonie z Dominikiem Szmajdą – marzec 2019 oraz czerwiec 2019

Ekspedycja Ivindo to nie żarty – prawdziwa wyprawa przez afrykańską dżunglę!
Dotrzyj ze mną do największych wodospadów w Afryce Równikowej. Przepłyniemy dziesiątki kilometrów zaginionymi w dżungli rzekami, a tam, gdzie ich nie ma, przedrzemy się pieszo przez dziewiczy las. Masz unikalną okazję poznać prawdziwy las równikowy, w samym jego sercu, poza udeptanymi ścieżkami. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na ekstremalnych wyprawach nauczę Cię, jak sobie radzić w dżungli. Z kolei dzięki przyjaźniom nawiązanym z władzami Parku Narodowego Ivindo będę mógł Cię zaprowadzić tam, gdzie inni turyści nie docierają.
Mocne wrażenia i niezapomniana przygoda – gwarantowane! Dominik Szmajda   

Mało kto wie, że zdjęcia do najnowszego filmu o Tarzanie z Alexandrem Skarsgårdem w roli głównej, kręcone były właśnie w Gabonie.

Zielona, dziewicza dżungla jest największym atutem tego mało znanego i rzadko odwiedzanego przez turystów kraju. Afrykańska oaza dzikiej przyrody: 80% powierzchni pokrywa wilgotny las równikowy. Wielka, zielona plama na mapie, jednym bokiem przytulona do oceanu. Bez miast, bez dróg, bez cywilizacji. Zieleń dżungli poprzecinana błękitnymi wstążkami rzek.

A przy tym, jest to jednocześnie kraj bezpieczny i stabilny politycznie.

Gabon jest nieco mniejszy od Polski. I na tym obszarze żyje zaledwie 1,5 mln mieszkańców. Jesli jesteś miłośniczką albo miłośnikiem natury, wybrałaś idealnie. Park Narodowy Ivindo rozciąga się we wschodniej części Gabonu na powierzchni 300 000 ha, prawie w całości zalesionych. Najbardziej znany ze spektakularnych wodospadów Kongou i Mingouli w rzece Ivindo , znanych jako „cuda Ivindo”. A także z trudno dostępnych i przez to rzadko odwiedzanych wodospadów Dji-Dji.

Tu znajdziemy i odwiedzimy Langoué Bai, jedną z pięciu największych afrykańskich polan do obserwacji zwierząt. Langoué Bai to miejsce pracy naukowców. W okolicznym lesie żyje nietknięta populacja dzikich leśnych słoni. W rekordowe dni widziano ich na polanie nawet 90. Inne gatunki ssaków, które korzystają z baï to zachodni goryl nizinny , afrykański bawół leśny , świnia rzeczna i populacja sitatunga (gatunek antylopy) . Tak, masz szansę spotkać osobiście goryla!

Gotowa na przygodę? Gotowy na przygodę? Wyrusz z nami do jednej z ostatnich ostoi dziewiczej przyrody. Dojdziesz tam, gdzie nie dochodzą turyści. Dotkniesz dżungli z bliska, poczujesz jej zapach i usłyszysz jej muzykę. Jeszcze prawdziwą i pierwotną, niezakłóconą przez człowieka.

Chcesz wiedzieć więcej?  Zapytaj Dominika tel.601058897  www.dominikszmajda

Tu możesz zarezerwować miejsce – zgłoszenie na wyprawę

W tę niezwykłą podróż zabieramy maksymalnie  6 osób,

decyzja jest w Twoich rękach,

zapraszam,

Anka Dzika Baba    

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyprawy i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.